کنجکاو

سلامت

تركيبي جديد براي درمان پاركينسون

متخصصانعلوم اعصاب در فلوريداي آمريكا موفق به توليد تركيب جديدي شده‌اند كه براياولين بار اميدي براي درمان بيماري پاركينسون است.

اين تركيب جديد تاثير فوق‌العاده‌اي روي حفاظت از سلو‌لهاي مغزي دارد كهمستقيما تحت تاثير بيماري پاركينسون قرار مي‌گيرند. اين تركيب حاصل تلاشدانشمندان علوم پزشكي دانشكده فلوريدا در انستيتو مطالعاتي اسكريپز است.

به گزارش روزنامه سانديتايمز، دكتر فيليپ لوگراسو استاد دپارتمان درمان‌هاي مولكولي و رئيس اصليبخش اكتشافات دارويي دراين انستيتو خاطرنشان كرده است كه اين اطلاعات براياولين بار يك تركيب خوراكي پيشگيري كننده از تحليل مغزي را معرفي مي‌كندكه تاكنون در آزمايشات انجام شده روي موش‌هاي آزمايشگاهي و صحرايي تاثيراتاميدواركننده‌اي داشته است.

به گفته متخصصان، بيماريپارکينسون همان لرزش در وضعيت استراحت است که شيوع آن بيشتر در سنين پيرياست اما در جوانان هم ديده مي‌شود.

به گزارش ايسنا، نرخشيوع اين بيماري در تمام مناطق دنيا يکسان است يعني درصد شيوع بيماري باتغيير در منطقه خيلي فرق نمي‌کند. بطور کلي اين بيماري بر اثر از بين رفتنسلول‌هاي ترشح کننده ماده‌اي به نام دوپامين که يک انتقال دهنده عصبي است،رخ مي‌دهد. اين بيماري درمان قطعي ندارد اما داروهايي مثلاً لوودوپا برايكنترل آن تجويز مي‌شوند.

بعلاوه نقش فيزيوتراپي نيز در كنترل اين بيماريبسيار زياد و موثر است زيرا مانع پيشرفت بيماري و محدوديت عملکرد بيماريمي‌شود.

پزشكان دراين مطالعات اميدوار هستند كه به زودي از تركيب جديد، دارويي موثر براي پيشگيري و درمان پاركينسون توليد كنند.

بيماري پارکينسون يکبيماري دستگاه عصبي مرکزي در بزرگسالان مسن‌تر است و مشخصه آن سفتي عضلانيپيشرونده و تدريجي، لرزش و از دست رفتن مهارت‌هاي حرکتي است. همانطور كهگفته شد اين اختلال هنگامي رخ مي‌دهد که نواحي خاصي از مغز توانايي خود رادر توليد انتقال دهنده دوپامين را از دست مي‌دهند.

پارکينسون از جملهبيماري‌هاي مغز و اعصاب در سنين بعد از 60 سالگي است. از هر صد نفر بالاي 60 سال، يک نفر به پارکينسون مبتلا مي‌شوند. البته اين بيماري گاه درافراد جوانتر هم ديده مي‌شود که پنج تا 10 درصد بيماران را تشکيل مي‌دهند.

آمارها نشان مي‌دهد كهبعد از آلزايمر، پارکينسون شايع‌ترين بيماري مخرب اعصاب است. پارکينسونبيماري مزمن و پيشرونده‌اي است که در آن سلول‌هاي ترشح‌کننده دوپامين درجسم سياه در مغز مي‌ميرند و در فقدان دوپامين، حرکات بدن نامنظم مي‌شود.

شرح اين دستاورد مهم در مجله انجمن شيمي آمريكا به چاپ رسيده است.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

حشره کش برقی

 

سفارش آگهی
گیره کوچک کننده بینی
کارت شارژ

عضویت خبرنامه

آخرین نظرات

مدیر - یک نظز اضافه کرد در 5 دلیل برتری اچ تی سی M8 بر ga... در مطالب سایت
قطعا HTC سرتر از گلکسیه شک نکنید
مدیر - یک نظز اضافه کرد در تست روانشناسی :شخصيت شناسي با ... در مطالب سایت
خیلییییییییییییی مسخره بود بعدشم برخلاف تصوربعضی ها اصلا رنگ سیاه به معنی عزاومرگ نیست بلکه معنی خوش...
مدیر - یک نظز اضافه کرد در ترمیم دائمی پارگی مینیسک مفصل ... در مطالب سایت
سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون مادر من طبق آزمایشات و عکس های MRI بنا به تشخیص پزشک معالجشان دچار پارگ...